change language

Rejsy wycieczkowe

Niezapomniane przeżycia na fali

Zobacz film

Przejrzyj ofertę Przejrzyj ofertę

Tolkmicko – Krynica Morska – Frombork – Tolkmicko

Rejs składa się z trzech etapów, które pozwalają na zwiedzenie w jeden dzień najbardziej znanych destynacji położonych nad Zalewem Wiślanym. Czas spędzony na wodzie pozwala na relaks po intensywnym zwiedzaniu takich miejsc, jak urokliwe miasteczko rybackie Tolkmicko, słynąca z szerokich plaż i dzikiej przyrody Krynica Morska czy Frombork ze średniowieczną fortyfikacją Wzgórza Katedralnego i Mikołajem Kopernikiem. Morska bryza, kołysanie fal i malownicze widoki to główne zalety tej trasy.

Zarezerwuj

Krynica Morska - Frombork - Krynica Morska

Ten obowiązkowy punkt programu dla tych wszystkich, którzy choć kilka dni spędzają w Krynicy Morskiej, rozpoczyna się przy falochronie portu jachtowego. Podczas półtoragodzinnego rejsu naszym oldtimerem o nazwie Elwinga nie kierujemy się prosto na Frombork, lecz płyniemy po torze wodnym, który biegnie zygzakiem. Dzięki temu pasażerowie mają wystarczająco dużo czasu, aby zamówić lunch w barze pokładowym, jak też napić się zimnego piwa. Po dopłynięciu do Fromborka, podczas czterogodzinnej przerwy w rejsie znajdziemy czas na zwiedzenie bodaj najpiękniejszej na świecie ufortyfikowanej katedry średniowiecznej, wysłuchanie 20 minutowego koncertu wykonanego na XVIII-wiecznych organach oraz spacer śladami najsłynniejszego astronoma na świecie – Mikołaja Kopernika, który w tym miejscu „wstrzymał słońce, ruszył ziemię.”

Zarezerwuj

Tolkmicko - Krynica Morska - Tolkmicko

Rejs ten jest najszybszym sposobem na jednodniowy wypad nad morze dla mieszkańców Warmii i Mazur oraz przebywających tam turystów. Nawet z takich okolic jak Olsztyn, Bartoszyce, Lidzbark Warmiński, Dobre Miasto, Iława, Ostróda, warto w ciągu niespełna dwóch godzin jazdy przyjechać do Tolkmicka, pozostawić auto na parkingu i przesiąść się na statek Elwinga. Punktem startowym rejsu jest port rybacki Tolkmicko, będący największym portem polskim nad Zalewem Wiślanym. Po upływie pół godziny spędzonych na morskich wodach Zalewu przybijamy do Krynicy Morskiej, gdzie czeka nas wiele godzin relaksu na plaży w oczekiwaniu na powrotny rejs.

Zarezerwuj

Rejsy spacerowe: Frombork i Krynica Morska

Rejsy spacerowe to propozycja dla wszystkich tych, którzy po całym dniu zwiedzania chcą przez chwilę wypłynąć statkiem w rejs. Podczas 45-minutowego rejsu po Zalewie Wiślanym można poczuć kołysanie fal, wiatr we włosach oraz podziwiać jedyny w swoim rodzaju krajobraz okolic Fromborka i Krynicy Morskiej, by na koniec wrócić do punktu startowego, bez konieczności przemieszczania się między nadzalewowymi miejscowościami.

Zarezerwuj

Rejs dla koneserów

Fantastycznie ukształtowana delta Wisły pozwala na organizację niespotykanego w skali Polski rejsu dla koneserów, z Elbląga do Gdańska. Niemal 8-godzinna podróż oldtimerowym statkiem Elwinga to fascynująca przygoda wodna, podczas której podziwiać można bodaj wszystkie rodzaje obiektów hydrotechnicznych występujących w Polsce, takie jak: mosty pontonowe, zwodzone, obrotowe, śluzy i przepompownie. Zmieniający się krajobraz delty wiślanej, morskie wody Zalewu Wiślanego, mijane po drodze rezerwaty przyrody i wszechobecne rzadkie gatunki ptaków, to kolejna nagroda dla pasjonatów, którzy zdecydowali się na ten niezwykły rejs. Na koniec perła w koronie – wspaniały Gdańsk, witający podróżnych imponującą infrastrukturą licznych nabrzeży portowych, stoczni, zacumowanymi statkami i przepiękną architekturą Głównego Miasta. Po zacumowaniu na Motławie w powrotną drogę do Elbląga pasażerów zabiera podstawiony autobus. Następnego dnia Elwinga odpływa w powrotną drogę z nowymi pasażerami na pokładzie, których czekają identyczne przeżycia.

Pytania?

biuro@ilfing.pl