change language

Rejsy wycieczkowe

Niezapomniane przeżycia na fali

Zobacz film

Przejrzyj ofertę Przejrzyj ofertę

Elbląg - Krynica Morska - Elbląg

Rejs rozpoczynamy na rzece Elbląg, gdzie zacumowany pomiędzy dwoma zwodzonymi mostami czeka na pasażerów nasz oldtimerowy statek Elwinga. Początkowo trasa rejsu wiedzie przez przemysłowe i portowe nabrzeża rzeki Elbląg. W Nowakowie statek przepływa przez otwarty most pontonowy, będący jedną z wielu ciekawostek hydrotechnicznych delty Wisły. Przed wejściem na wody Zalewu Wiślanego spotkamy liczne ptaki zasiedlające widoczny z pokładu rezerwat ornitologiczny „Zatoka Elbląska”. Po upływie dwóch godzin Elwinga przybija do portu jachtowego w Krynicy Morskiej, słynnej już w XIX-wiecznej Europie jako kurort Kahlberg. Późnym popołudniem zrelaksowani słońcem i morskimi kąpielami odwrotną trasą wracamy do Elbląga.

Zarezerwuj

Krynica Morska - Frombork - Krynica Morska

Ten obowiązkowy punkt programu dla tych wszystkich, którzy choć kilka dni spędzają w Krynicy Morskiej, rozpoczyna się przy falochronie portu jachtowego. Podczas półtoragodzinnego rejsu naszym oldtimerem o nazwie Elwinga nie kierujemy się prosto na Frombork, lecz płyniemy po torze wodnym, który biegnie zygzakiem. Dzięki temu pasażerowie mają wystarczająco dużo czasu, aby zamówić dwudaniowy lunch w barze pokładowym, jak też napić się zimnego piwa. Po dopłynięciu do Fromborka, podczas dwu i półgodzinnej przerwy w rejsie znajdziemy czas na zwiedzenie bodaj najpiękniejszej na świecie ufortyfikowanej katedry średniowiecznej, wysłuchanie koncertu wykonanego na XVIII-wiecznych organach oraz spacer śladami najsłynniejszego astronoma na świecie – Mikołaja Kopernika, który w tym miejscu „wstrzymał słońce, ruszył ziemię.”

Zarezerwuj

Tolkmicko - Krynica Morska - Tolkmicko

Rejs ten jest najszybszym sposobem na jednodniowy wypad nad morze dla mieszkańców Warmii i Mazur oraz przebywających tam turystów. Nawet z takich okolic jak Olsztyn, Bartoszyce, Lidzbark Warmiński, Dobre Miasto, Iława, Ostróda, warto w ciągu niespełna dwóch godzin jazdy przyjechać do Tolkmicka, pozostawić auto na parkingu i przesiąść się na statek Elwinga. Punktem startowym rejsu jest port rybacki Tolkmicko, będący największym portem polskim nad Zalewem Wiślanym. Po upływie pół godziny spędzonych na morskich wodach Zalewu przybijamy do Krynicy Morskiej, gdzie czeka nas wiele godzin relaksu na plaży w oczekiwaniu na powrotny rejs.

Zarezerwuj

Elbląg - rejs spacerowy

Rejs spacerowy po rzece Elbląg, która nawet przez rodowitych Elblążan uznawana jest za kanał, to świetna okazja poznania miasta z nieosiągalnej na codzień perspektywy wodnej. Niezwykłe obiekty przemysłowe i portowe oglądane z pokładu statku Elwinga, wspierane zajmującymi opowieściami doświadczonego przewodnika, są interesującym przeżyciem nie tylko dla turystów, ale i dla samych Elblążan. W zależności od czasu jaki chcecie Państwo poświęcić, trasa rejsu prowadzić może aż do Zalewu Wiślanego i z powrotem. Najbardziej popularne rejsy trwają około godziny, podczas której Elwinga dociera tam, gdzie przemysłowe tereny Elbląga graniczą z wciąż trudną do ujarzmienia przyrodą żuławskich polderów.

Zarezerwuj

Rejs dla koneserów

Fantastycznie ukształtowana delta Wisły pozwala na organizację niespotykanego w skali Polski rejsu dla koneserów, z Elbląga do Gdańska. Niemal całodniowa podróż oldtimerowym statkiem Elwinga to fascynująca przygoda wodna, podczas której mamy okazję podziwiać bodaj wszystkie rodzaje obiektów hydrotechnicznych występujące w Polsce, takie jak: mosty pontonowe, zwodzone, obrotowe, śluzy i przepompownie. Zmieniający się krajobraz delty wiślanej, morskie wody Zalewu Wiślanego, mijane po drodze rezerwaty przyrody i wszechobecne rzadkie gatunki ptaków, to kolejna nagroda dla pasjonatów, którzy zdecydowali się na ten rejs. Na koniec perła w koronie – wspaniały Gdańsk, który wita nas infrastrukturą licznych stoczni, nabrzeży portowych i przepiękną architekturą Głównego Miasta. Po zacumowaniu na Motławie i zwiedzeniu gdańskiej Starówki, w powrotną drogę do Elbląga zabierzemy się autobusem. Następnego dnia Elwinga uda się w powrotny rejs z nowymi pasażerami na pokładzie.

Pytania?

biuro@ilfing.pl